Нашата историја - Jiangsu Yongxiang Хидраулични копродукции, Ltd

нашата историја

2005 - 2018

историја

 • 2005

  компанија основана

  In one rented office room, the founder Mr. Zong started Yangzhou Yongxiang Machinery Equipment Co., on 25th Sep, 2005. The company began with the sales of hydraulic parts and components.

 • 2008

  Производство тим Вграден

  Да им служи на клиентите подобро, во 2008 година, изграден Yongxiang производство тим и насочуваат бизнис хидраулични цилиндри делови и производство, преработка, продажба и сервис.

 • 2011

  Авто-изградена централа

  Со развојот на бизнисот, фабриката под кирија веќе не можат да се задоволат барањата на производството и управувањето. Yongxiang изградено своја фабрика и деловна зграда. И тие беа пуштени во употреба во 2011 година.

 • 2015

  опрема за надградби

  За да се зголеми квалитетот на производите, Yongxiang купи 1 машина центар ЦПУ во 2015. Во следните години, повеќе напредна опрема се во сопственост за подобрување на силата на компанијата.

 • 2017

  Подружница Поставете

  Лоцирање околу основата на Кина електронската индустрија, да се направи најдобра употреба на овој природен предности, Yongxiang основа подружницата Haimante Електронски копродукции, Ltd во 2017 година.

 • 2018

  роботика технологија

  За да се подобри ефикасноста и продуктивноста, Yongxiang почнува да ги користи роботика технологија во производството. По дебагирање и трчање, 1 робот рака е добро користи за преработка на компоненти за пренос.

WhatsApp Онлајн Chat!
WhatsApp Онлајн Chat!